Parduotuvėlė » Medinės dėlionės spausdinti

Beveik visi, kurie augina vaikus, perka dėliones. Nes jos yra “gerai”. Todėl, kad tėvai gali leisti laiką drauge su vaiku. Tai – neįkainojama. Ir turbūt vertingiausia, ką duoda dėlionės dėliojimas drauge.

Dėlionės skatina loginį mąstymą, nes iš detalių reikia sudėlioti tarpusavyje susijusią visumą. Dėlionių dėliojimas moko koncentracijos ir atkaklumo, baigti tai, kas pradėta. Be to, dėlionė – rami veikla. Kadangi vaikai yra nuolat stimuliuojami (tą sąlygoja aktyvus gyvenimo tempas, daug būrelių ir pan.), tai tokia rami veikla – labai naudinga. Be to, dėlionės priverčia smegenis “prakaituoti”, t.y. jos yra smegenų mankšta, o, žinia, jas mankštinant susidaro daugiau neuronų jungčių, o kai daugiau neuronų jungčių, tai geriau sekasi atlikti įvairiausias užduotis! Taip pat pastebėta, kad vaikai, kurie reguliariai dėlioja dėliones, moka geriau surinkti informaciją, įvertinti situaciją ir greičiau randa sprendimus problemoms!


Dėliojant temines dėliones yra puiki proga bendrauti su vaiku ir aptarti dėlionės temą bei ją išvystyti. Dėlionė religine tema jus pakvies į dvasinį pokalbį gal apie meilę ar gailestingumą, apie šventųjų bendravimą, apie anapusinį pasaulį arba padės prisiminti Evangelijos istoriją ir aptarti jos prasmę. Ji gali tapti puiki priemonė katechezės užsiėmimams.


Na, o štai čia – rekomendacijos tėveliams, kurie nežino, kiek detalių turėtų būti jų amžiaus vaiko dėlionėje. Žodžiu, dvejų metų vaikas turėtų sudėlioti dėlionę bent jau iš šešių detalių, o jei sudėlioja dvylikos – puiku! Žinoma, čia tik rekomendacijos. Į ką siūlyčiau atsižvelgti? Į mažiausią ribą! Jeigu beveik trejų metų vaikas nesudėlioja 6 detalių dėlionės, tai vertėtų daugiau pasitreniruoti ir pamankštinti smegenėles! O aukščiausią ribą tegul nusistato kiekvienas vaikas! Esu mačiusi trimečių, kuriems šimtas detalių – juokas! Bet jeigu einate į gimtadienį pas trimetį, ir niekas neužsiminė, kad jis fantastiškai dėlioja dėliones, tai saugiausia būtų nešti 20-30 detalių dėlionę.

 

Dėliones užsakyti internetu:  
                                      
ricardas@irdarbastalis.lt


Dėmesio!
Mūsų medines deliones galima įsigyti "KATEDROS KNYGYNE".


KATEDROS KNYGYNAS
Šventaragio g. 4,
LT-01122 Vilnius

Darbo laikas:
I-V 9.00-18.00
VI  10.00-16.00