IR darbastalis spausdinti
Žmonės turi teisę būti netikėliais

Šį sakinį perskaičiau, kai ieškojau „maisto“ apie pasitikėjimą. Mat, gyvenant Arkos bendruomenėje, progai pasitaikius atsakingasis nuolat kalbėdavo apie pasitikėjimo svarbą gyvenant bendruomenėje ir nuolat kvietė gyventi pasitikėjimo santykyje, kai kitam žmogui gali atsiverti be jokių garantijų. Palankiai priimtas ir pripažintas kitas žmogus išgyvena savo dvasinę šeimą, nepaprastą pakilimą ir priklausymo saviesiems jausmą. Ir pati išgyvenau nepasitikėjimo kaustančią jėgą, kai vienoje bendruomenėje, man pasakė, jog nepasitiki - ir aš joje nebegalėjau kurti ir atsistojo sienos tarp manęs ir bendruomenės ir sugriuvo santykis, ir daug stingdančios baimės vyravo bendravime. Ir taip pat buvo laikas, kai negalėjau pasitikėti savo draugais, sakančiais viena, o realiai darančiais kita - tas pats išgyvenimas.
Ir galvoju, jog tie du dalykai: pasitikėjimas ir teisė būti netikėliu - yra susiję, nes tikrai greitai prarandi pasitikėjimą tuo asmeniu, kai sužinai, koks jis netikėlis buvo savo gyvenime, kiek ydų jis turi, koks nelengvas jo charakteris, kiek jis jau prisidirbo būdamas ten ir darydamas tai ir pan. Ir nors žmonės turi teisę turėti tamsius ir surambėjusius kampelius širdyse, kur slepiasi pavydas ir neapykanta ir kt. liūdni dalykai, vis tik yra vienas saitas, kuris nepaisant visų asmens blogybių  leidžia kurti bendrystę, man tai yra santykis. Kai pagalvoju apie savo vyro netikėliškumą, nepakeliamas man ydas ir kitas blogybes, kurias jis man padarė, oi joi joi...atrodytų, jokio projekto su juo nebenorėčiau imtis. Tačiau santykis, kurį mes užsiauginome kasdien lipdami per visus sunkumus, kasdienis labas rytas arba vakarinis: kaip šiandien tau sekėsi? - rūpestis vaikais ir kt. atlaiko ir mes vėl iš naujo tikime ir pasitikime.

Dar turiu tokią draugę, kurią širdyje labai branginu ir su kuria šiltą santykį išsaugojome kone dešimtmetį, nors daugybė požiūrio, skonio, pasirinkimo dalykų yra visiškai priešingi, abi suprantame turinčios daug silpnybių, bet nuostabu, kad mokame saugoti ir gerbti santykį...

Beje, tas gražus sakinys yra iš Jean Vanier knygos Bendruomenė: atleisti ir švęsti(psl. 51).


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti