IR darbastalis spausdinti
Vilius (arba „Iš tiesų sakau jums: muitininkai ir ištvirkėlės greičiau pateks į Dievo karalystę“ Mt21,31)

Jo dar nesu mačiusi. O kai mėginu įsivaizduoti pagal Ričardo pasakojimus, kuriuos girdžiu vos ne kasdien, tai matau jį šviesių akių, nešukuotais tarsi su dredais plaukais, raukšlėto veido, su prasigėrusiam žmogui būdingu paburkimu; tamsios odos, dėl reto prausimosi. Ir iš tolo smirdintį šlapimu ir konteineriu. Toks kvapas man primena Lionią, kuris ateidavo su mama, kai dar dirbau socialiniame centre. Visą laiką seilėtom lūpom bučiuodavo man ranką ir pasipasakodavo, kaip jam sekasi. Jie būdavo laimingi vien už tai, kad skirdavau jiems pusvalanduką: išklausydau, paklausdavau.
Dabar jų nebesimato, gal pasimirė sena ir ligota mama, o Lioną, kaip neįgalų ir negalintį pasirūpinti savimi, išvežė į kokį nors pensionatą. Ir taip, žinoma, būtų geriausia, nes jie patys nebuvo pajėgūs keisti savo nešvaraus gyvenimo būdo, bet kokia pagalba būtų buvusi bergždžia.Kaip vienos afrikiečių pasakos „Varlė ir skorpionas“ pamokymas sako, jog piktadarys iš prigimimo - nesikeičia, tai, na, jie nėra piktadariai, bet tiesiog žmonės, nepajėgūs tvarkyti savo gyvenimo iš prigimties. Taigi perfrazuojant, iš prigimties neįtelpantys į visuomenės struktūrinius reikalavimus ir rėmus, taip ir lieka iškritę.
Vilius irgi netelpa. Jis kuria ilgas eiles, kartais politine-ekonomine tematika, kartais patriotines, ir jas gali deklamuoti atmintinai. Jis mėgsta daug piešti ir piešia neblogai. Jis puikus tinkuotojas ir dar kitų daugybę namo apdailos darbų padaro puikiai ir kruopščiai. Jis puikus darbininkas. Nuoširdus ir geras pašnekovas, nepaprastai jautrus ir doras...bet nuo ryto jam būtinai reikia „bambalio“ alaus, paskui dar ir dar, ir kuo jis daugiau geria, tuo jis geriau dirba. Vakare būna visiškai girtas, bet ir darbas baigtas. Ir taip kasdien. Kasdien jis paprašo avanso 50 lt.
 Ričardas su juo susipažino Tomo statomame name.Vilius juose dirbo ir gyveno. Nešildomose, negyvenamose, dar  vis statomose ir šiltinamose patalpose susisukęs į savo kinį miegodavo, ant mažos viryklės šio to pasišildydavo užkasti. Jis taip ir gyvena, dirbdamas už nedidelį užmokestį, bet dar ir prašydamas apsigyventi statybvietėse, esą taip pigiau jam pragyventi. Jo žmona Birutė gyvena kažkur mieste. Kartais aplanko, atveža maisto... Ji medikė.(nebaigta)


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti