IR darbastalis spausdinti
Pavyko įdarbinti vieną mano bendradarbį su proto negalia

Priėmę žmogų su proto negalia į įstaigą, darbuotojai gali pasijusti nejaukiai, bet didesnioji darbuotojų dalis diskomforto nepatiria, kad į darbą atvyksta ir drauge su jais dirba proto negalią turintis asmuo. Nesiekiama izoliuoti jo darbo vietos ar jį paslėpti. Jis nesumenkina įstaigos prestižo.

 

Nėra lengva atrasti, kokį darbą įstaigoje galėtų dirbti žmogus su proto negalia, ir čia labai padėtų ir įtakotų socialinis darbuotojas su savo pasiūlymais ir argumentais. Gali būti, jog įstaiga neturi darbo pasiūlymų, atitinkančių žmonių su proto negalia galimybes. Reikėtų suderinti, kad žmonių su proto negalia galimybės atitiktų darbo poreikį.

 

Aišku, kad bet koks žmogus, taip pat ir su proto negalia, neturėdamas kvalifikacijos, tegalėtų dirbti nekvalifikuotą darbą. Jam siūlomas nesudėtingas ir lengvas darbas, netrukdantis aplinkiniams darbuotojams. todėl siekiant įdarbinti proto negalią turinčius asmenis labai svarbu būtų pagalvoti apie jų profesinį pasirengimą.

 

Dirbantis žmogus su proto negalia nesukelia papildomų rūpesčių, netrukdo, bet gali teikti malonų gailestingumo, pagalbos jausmą aplinkiniams, gali suteikti naują santykio patirtį. Jo darbas įvertinamas, bet nesureikšminamas. Nepastebėta, kad žmogaus su proto negalia buvimas įstaigoje kurtų moralinę ir pan. atmosferą.

 

Manoma, jog dirbdamas žmogus su proto negalia daugiau prasmės ir vertės suteikia pačiam sau nei įstaigai duoda naudos.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti