IR darbastalis spausdinti
 

kaip mūsų vaikai filmavosi

Taigi, kai paskutinį sykį www.bernardinuose.lt pasirodė rubrika „jei nepasidarysime kaip vaikai...“ su pasiūlymu parašyti ir pristatyti savo vaikus, tai taip ir padariau: parašiau ir pasiūliau mūsų chiebrytę nufilmuoti. Man jie paskutiniu metu gražiai atranda prasmingų žaidimų ar veiklelių kartu ir gan ilgai išbūna nesusikivirčiję.  Dar norėjosi, jog jie patys paliudytų, jog yra gera ir smagu šeimoje, kai jų daug. Ir štai kas išėjo: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-03-28-jei-nepasidarysime-kaip-vaikai-iv-ketveriukes-pasaulis/115650

Galvoju, tegu ir jie pratinasi evangelizuoti:)

 
 
Balandžio 2oji - Autizmo supratimo diena

Žinok, kad aš myliu Dievą ir Jis myli mane.

Aš žinau, kad Dievas laiko mane arti prie savo širdies.

Dievas mane atsiuntė į žemę su tam tikru tikslu.

Jis žino visus mano trūkumus.

Ir svarbiausia - Jis myli mane taip, kaip ir aš jį.

Ar tu taip gali?

 

Autizmą turinčių žmonių skaičius didėja visame pasaulyje, ši problema kasdien vis aktualesnė. 
2007-tųjų metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja balandžio 2-ąją dieną paskelbė Pasauline autizmo diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į autizmą, kaip į ypač galingai plintančią sveikatos krizę, paskatinti ankstyvą diagnostiką bei pagalbą.

 

 

plačiau
 
Mūsų Gavėnios kalendorius pagaliau

Na va, pagaliau pasidarėme Gavėnios kalendorių, antrą Gavėnios savaitę. Negaliu įdėti tikrojo mūsų kalendoriaus fotonuotraukos, nes fotikas sugedęs. Įdėjau iš vieno puslapio, kur jų yra nemažas pasirinkimas: http://www.idees-cate.com/index.php?page=bricolages&seance=careme.

O mūsų kabo ant vaikų kambario durų, visada matomas įeinant į kambarį. Jį padariau, sukarpiusi keletą dėžių iš parduotuvės. Septynis stačiakampius, reiškiančius 7 Gavėnios savaites, surišau siūlais.

plačiau
 
Donelaitis rankinuke

Man labiau patinka žodis rankinė, bet palikau rankinuką, nes pastarasis labiau liaudiškas ir humoro gaidelę prideda prie solidžios klasiko figūros. Nes tikrai smagu kur benugvelbus minutėlę išsitraukti iš rankinės Donelaičio Metus ir paskaityti.

Knygos rankinuke tradiciją pradėjau prieš kokius trejetą metų, kai atradau, kad kartais užsilaukiu kokioje nors eilėje arba per ilgai tenka važiuoti troleibusu, o su mažais vaikais namie knygų savo malonumui per daug nepriskaitysi, na,nebent irgi neblogas laikas maitinant krūtimi, kol dar maitini. Savo knygų bibliotekoje turiu keletą eilučių ne per storų ir mažo formato knygelių, kurios kaip tik patogiai telpa rankinuke, o be to, ne visos dar ir perskaitytos. Be je, ne visos knygos tinka ir rankinuko bibliotekai. Būna, kad pasirenku knygą, vežiojuos, mėginu skaityti, o ji neužkimba, nesiskaito, nepakviečia būti perskaitoma, o būna tokių knygų, kad negali sulaukti, kada vėl kur teks išeiti ir gausi progą ją paskaityti. Pvz., paskutiniu metu tokia skaitoma knyga buvo Virginijos Woolf „Savas kambarys“.

 

plačiau
 
Pas mus niekaip neprasideda Gavėnia

Atrodo, kad niekaip neprasideda. Ir pelenais galvas apsibarstėm Pelenų dieną ir pasikalbėjom pagal Magnificat knygelę vaikams, ką galėtume veikti. Ir sąrašą virtuvėje pakabinau, kur kiekvienas galėjo pažymėti savo tarnystes virtuvėje. Aišku, ne visi pasižymėjo, tai ir tarsi neįsigaliojo pasirinkimai. Dar su vaikais pasiryžome, kad nesimušime per Gavėnią - tai vos ne kasdien vienas kitam suduodam. Pagalvojom, gal Gavėnios kalendorių pasidarysim, ten lauksim Velykų artėjimo ir gerais darbeliais užklijuosime laukimo kelią, bet taip ir liko tik parengtos priemonės kalendoriui.

Telieka nuolankiai suklupti, vėl barstytis galvą pelenais ir prašytis Dievo šitame Gavėnios silpnumo kelyje būti vedliu ir išvesti mus pasiklydusius iš dykumos.

 
 
Lietuvoje pirmą kartą bus minima Pasaulinė Dauno sindromo diena

Pelenų dieną paskambinau Šarūnei, paklausti, kaip jai sekasi auginti jau antrą mėnesį sūnelį, saulės vaiką, pabučiuotą Dauno sindromo. Ir mano dideliam džiaugsmui, mažutėlis vis labiau tampa šeimos meile ir stebuklu. Taip pat Šarūnė pasidalino, jog dalyvauja labai gyvame tokių pačių kaip ji mamyčių socialiniame tinkle ir iš ten atėjo graži žinia apie rengiamą Pasaulinę Dauno sindromo dieną Lietuvoje. Šios dienos minėjimo renginį organizuoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, Lietuvos žmogaus genetikos draugija ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos. Šiai dienai paminėti Lietuvoje organizuojama mokslinė-praktinė konferencija „Dauno sindromo diena Lietuvoje 2014“.

Konferencija vyks š.m. kovo 21 d., penktadienį, 9.00 – 15.00 val. VšĮ VUL Santariškių klinikų Auditorijų korpuso 1 auditorijoje (Santariškių g. 2, LT-08661 Vilnius).

Daugiau informacijos - žemiau arba internete.

plačiau
 
Šeimos metais Ikonos kelionė po šeimas

Kai po vasario 14os šventės, iš bažnyčios su vyru parsinešėme Ikoną namo, pastatėme svetainėje ant didžiojo stalo, mūsų trimetė atsisėdo priešais, apžiūrėjo ir paprašė: „Mamyte, pasimelskim. Ir mudvi pasikalbėjom su Ikona ir apie ją.

Namuose mes turime ir daugiau ikonų, tiesa, ne tokių didelių kaip ši, bet jos nuolat žiūri į mus, kad jų jau nebepastebim. Ši šv.Šeimos ikona, naujai atėjusi, didelė, kasdien praeinant nuolat pakviesdavo pasukti į ją žvilgsnį ir susimąstyti.

 

 

plačiau
 
vėl šviesi vasario 16-osios šventė

Nuo ryto buvo baisus oras: ir snigo, ir lijo, ir nemaloniai drėgna. Nieko nesinorėjo, tik sėdėti namie. Bet buvo jau pažadėta. Su šeimų maldos grupelės šeimomis po šv.mišių rinkomės vienoje Balsių sodyboje. Mamos ir močiutės visuomet šią dieną prigamino kokio nors simbolinio arba nacionalinio maisto: trispalvės salotos ir šaltiena, sustingdinta į piliakalnį su viršūnėje trispalve. Pagrindinis patiekalas iš maltos mėsos suformuotas nuostabus kalnas, aplink apjuostas šoninės kauliukų tvora, o viršūnėje pilis iš kepto obuolio. Paskui trispalvė žėlė, trispalvė iš vaisių ir pan.

Na, o vaišių centre: pagaminome su vaikais iš kartono dėžių Gedimino pilį su langais, pakeliamomis durimis, nudažėm. Sukonstravome stiebą vėliavai ir mechanizmą ją pakelti. Ir iškilmingai giedant visiems himną, pakėlėme vėliavą. Šiame momente daug vaikiško juoko, bet ir kartu rimties bei supratimo. Smagu per žaidimą mokytis mylėti savo Tėvynę. Dar buvo puiki viktorina ir dainos.

Be galo mėgstu tokias prasmingas šventes ir šviesias.

 
 
„Sibirietiškas auklėjimas“ jau prasidėjo

Jau prieš gerą mėnesį kaimynė prasitarė, jog filmas, kuriame filmavosi mūsų Deividas, pasirodė ekranuose. Ir vakar, pas mus atvykus Deividui savaitgaliui, suradome laiko pasižiūrėti šį filmą:
http://filmux.net/board/dramos/sibirietiskas_auklejimas_educazione_siberiana_2013/2-1-0-9366

Deividas ten vos matyti pirmuose filmo kadruose. Galvoju, kad jis vos matomas turbūt todėl, jog savo išraiškingu kitokio žmogaus veidu, nenukreiptų žiūrovo dėmesio nuo pagrindinio veikėjo.O reikalingas jis buvo tam, kad sibirietiško auklėjimo pedagogikoje formuojamas savitas ir ekstremalus požiūris į žmogų. Asmenį su negalia senelis savo anūkui Kolymai pristato kaip ypatingą ir Dievo dovaną.  Ir su tokiais asmenimis auga pagrindinis veikėjas ir juos mokosi mylėti ir ginti, nes tai jo bendruomenės, jo klano žmogus. Būtent tokia Dievo dovana yra Ksenija, kurią vėliau pamilsta jaunuolis ir jam nesvarbu jos negalėjimai, jam žavūs jos savitumai.

 

 
 
Tėvo J. Kentenicho šeimos pedagogikos vakarėlis

Tą vakarą Ramūnas su Indre kalbėjo apie meilę, kuri nuo santuokos priešistorės plūsteli į mūsų šeimas ir galėtų tęstis amžinai. Dalyvavome gal septynios poros su labai skirtinga santuokos patirtim: nuo vienuolikos iki dvidešimt kelerių metų, gyvenančios ištikimai nuo santuokos pradžios ir turėjusios skyrybų patirtis, gyvenusios be santuokos sakramento ir jį priėmusios prieš kelerius metus, gyvenančios su gilia paieška darnos ir išgyvenančios gilias krizes. Ta skirtinga patirtis ir vakarėlio sukurta atvirumo atmosfera stebėtinai daug mus mokė apie santykius poroje.

 

plačiau
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5   6   7   8   10  sekantis  >> 


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti