IR darbastalis spausdinti
 

Šv.Kazimiero šventė

Šio šventojo paminėjimas, atsiradus mūsų šeimoje Kaziukui, išties pasikeitė. Tai nėra vien garsiosios Vilniaus mugės diena, kai tikrai smagu kasmet išeiti pazylioti senamiesčio gatvėmis, pasigrožėti amatininkų darbais arba prekiautojų smagiais prasimanymais. Pirmiausia pradėjo vis labiau rūpėti šventojo asmuo, jo ir jo aplinkos istorija.

plačiau
 
Prarasti žmonės su negalia II

Taigi nesuprantu, kodėl specialių poreikių vaikus reikėtų temptis iki mokyklos pabaigos, pritempinėjant programas prie jų arba juos prie palengvintų programų ir daryti tuos asmenis dar labiau neįgaliais, pritemptais. Esu įsitikinusi, kad sveikai auklėtas vaikas su negalia tikrai turi savo troškimų, savo pašaukimų – ir juos reikėtų jam padėti realizuoti ir kuo anksčiau, kol jis dar netapo abejingas aplinkai ir manantis, kad vis tiek kažkas už jį padarys, prie jo pritemps, o rezultato pasiekimai ir garbė bus jam.
 

plačiau
 
Mūsų Gavėnia

Kaip ir visi, prieš išeidami į keturiasdešimties dienų dykumą, pradėjome Pelenų diena. Ir pasiryžimais, kurie mus augina ir ugdo gyventi tarpusavio meilėje. 

plačiau
 
Prarasti žmonės su negalia

Mokyklos susirinkime  integruotos mokyklos vadovė su liūdesiu pranešė, kad naikinamos adaptuoto vidurinio mokymo programos. Tai reiškia, kad specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai, mokęsi pagal adaptuotą pagrindinio mokymo programą bendrojo lavinimo mokyklose, toliau studijas turėtų rinktis profesinėse mokyklose.

O aš tai šia žinia džiaugiuosi. Mane liūdesys apimtų, tik pamačius, kiek daug reikia dar padirbėti profesinėse mokyklose, kad mokymas specialių poreikių vaikams būtų pritaikytas. O paskui apgalvotas jų kelias į darbo rinką.

plačiau
 
Arkos judėjimas plečiasi

Pradžiugino žinutė, persiųsta Katalikų informacinės tarnybos, kad vasario 23 d. Kaune, Jono Pauliaus II piligrimų centre vyks liudijimų vakaras apie Arkos bendruomenę. Jau prieš metus vis ateidavo gandas, kad Kaune juda mažas darbo centriukas asmenims su negalia, kad ten buriasi žmoneliai iš Tikėjimo ir šviesos bendruomenių, kad vienas iš iniciatorių yra buvęs arkietis.

plačiau
 
Vasario 16-os šventės džiaugsmai šeimoje ir bendruomenėje

Vasario 16-os švenčių iki šeimos beveik neatsimenu. O kai atsirado vaikai, atsirado ir daugiau prasmės švęsti ir perduoti šitos šventės prasmę.

plačiau
 
Bonne Annee 2012 et les moments forts de l'anee 2011

Nors jau pasimiršo Naujųjų metų sutiktuvės, sudėtos viltys ir lūkesčiai ar pamąstymai apie praėjusius ir pasvajojimai, kaip bus, neseniai atėjęs laiškas iš Prancūzijos vėl nukėlė į tas mintis.

Laišką atsiuntė draugų šeima, su kuria artimai bendravome, gyvendami Arkos bendruomenėje Prancūzijoje.
plačiau
 
Sprendimas keisti gyvenimą
Kai pagalvoju apie savo gyvenimo atsinaujinimą, apie dar vieną naują pradžią gyvenimo tėkmėj, man tai visada būna panašu į jaunystę, pilną entuziazmo, viltingų emocijų, polėkio – tarsi ji sugrįžtų, tarsi kiekvienas mažas naujas etapas, žingsnis gyvenime vėl sugrąžintų į tą obelų žydėjimo laiką. Tačiau visame šitame atsinaujinimo procese labiausiai vertinu ne rezultatą, ne ekstazę, ne skrajojimą ir šokį, bet išgyventą laiką prieš tai, kuris man yra panašus į nėštumą, į išnešiojimą iki galo ir pagaliau gimdymo sąrėmius.
plačiau
 
Bendruomenės kūrimas
Mane pradžiugina, kai iširstu žmones judant burti naujas bendruomenes, kai atsiranda naujos iniciatyvos, kartais liepsnojančios, kartais nedrąsios, pilnos baimės ir abejonių. Visada noriu juos palaikyti, nes, atrodo, kiek mažai pas mus aplink palaikančiųjų, paremiančių, padrąsnančių, pagaliau patariančių ir duodančių kryptį.
Prisimenu vieną kunigą, kuris dalinosi savo idėja kurti bendruomenę ir jautėsi nepalaikomas bažnyčios, aplinkinių, nors idėja judėjo, o jis visas degė. Kai klausiausi jo, atrodė, jis net prakaituoja pasakodamas ir net ne viską supratau jo plane, bet ta ugnis man buvo tikrai iš šv.Dvasios ir labai tikėjau, kad kelyje link savo tikslo, eidamas per sunkumus, jis bus išgrynintas ir savo pasieks. Ir aš jį labai drąsinau, jog kliūtys gali būti sustiprinimas.
Kai galvoju apie palaikymą, visada prisimenu seserį karmelitę Mariją Juozapą. Ji buvo mano palaikytoja kuriant vieną iš bendruomenių: kiek stiprybės ir drąsos įgaudavau po pokalbių su ja, kai atvažiuodavau jausdamasi vieniša, silpna, suspausta baimės ir nežinios.
 
plačiau
 
Šeimos vaidmuo ir vieta Arkos bendruomenėje

Žinia, kad bažnyčia daug kalba apie šeimą, mažąją namų bažnyčią. Su tokiu požiūriu išvažiavome metams į Arkos bendruomenę Prancūzijoje, tačiau Arkoje apie šeimą daug nekalbama.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10   11   12   13   14   15   sekantis  >> 


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti