IR darbastalis spausdinti
 

Pasiklydęs mano Prisikėlimas

Kažkaip šiais metais atsitiko, tarsi Marija Magdalietė, patyrusi Jėzaus prisikėlimą, užlieta nepaprastos susitikimo su prisikėlusiu Viešpačiu patirties, iškeltom rankom išbėgo iš kapo ir svaigulio apimta pasuko kažkur ne į tą pusę. Pasiklydo?

Taip jaučiuosi. Po įspūdingos, širdį sprogdinančios nakties liturgijos, po gilių maldos patirčių gražųjį Prisikėlimo Velyknaktį, ryte atsikėliau pavargusi ir pasiklydusi: Kur gi padėjote mano Prisikėlusį Viešpatį?

Kambaryje, durims esant užrakintoms, neturėjau jėgų pasidalint Prisikėlimo naujiena, bet ar būtų kas patikėjęs?

 

 
 
Didysis Penktadienis

Dar prieš Didįjį Penktadienį maldos grupelėje daviau vaikams glėbį pagaliukų ir knygelę su pagrindiniais Didžiosios savaitės įvykių paveikslėliais bei simboliais. Jie turėjo pagaminti kryželius, žyminčius Jėzaus įvykių stotis ir parinkti iš savo aplinkos simbolius, nusakančius įvykį. Vaikai nepaparastai kūrybingai, išdiskutuodami, išsakydami savo nuomones ir požiūrius, kūrė stotis ir paskui, po tėvų maldos, mums pristatė.

 
 
Didysis Ketvirtadienis mūsų šeimoje

Toks įspūdis, sugrįžus mintimis iš atgal, iš mūsų šeimoje išgyvenamų tokių Ketvirtadienių - jie visi buvo įpatingi ir visi vedantys į paieškas tradicijos, kurion galėtume įsilieti, kaip šeimos bendruomenė ir patirti kertinius šios Didžiosios dienos akcentus šeimoje. Nes stalo intymumas ir įsipareigojimas artimo meilei per kojų arba rankų plovimą kartais giliau išgyvenamas mažoje kasdienėje bendruomenėje nei didelėje bažnyčios bendruomenėje.

plačiau
 
Gavėnios rekolekcijos šeimai arba Guronių oazė

Ne kiekvieną sykį per Gavėnią pasiseka patekti į kokias nors rekolekcijas. O šį sykį taip pasisekė – visi, nuo mažiausio iki didžiausio, ruošėmės išgyventi Velykų paslaptį. Buvome tokiose rekolekcijose, kur jautriai buvo apgalvota, kaip kiekvienam žengtelti keliu link Velykų.
Tai atsitiko Guronyse, Kaišiadorių vyskupijoje, kur kard.V.Sladkevičiaus tėviškės dešimtyje ha su rekolekcijų namais priima Eucharistinio Jėzaus seserys (sje.lt).

 

plačiau
 
Medinukų popietė

Šeštadienį to savaitgalio, kur prieš Verbas, įvyko pirmasis medinukų būrelio susitikimas. Susirinko keturi vaikai, bet vertiname ne kiekybę, o kokybę - vaikų atradimo džiaugsmą prisiliesti prie medžio, laikyti instrumentus, juos taisyklingai paleisti į darbą ir pagaminti. Ir ne tik tai - dar bendrystė, pagalba vienas kitam, bendradarbiavimas bei bendras džiaugsmas - mes sukūrėme, naudodami rimtas priemones, rimtus dalykus.

 
 
Mūsų Gavėnios kalendorius

Kiekvienais metais vis ką nors sugalvojam su vaikais, kaip laukti šv.Velykų ir neišklysti iš Gavėnios kelio. Tai piešiam kelią su akmenėliais ir spalvojam juos, aptardami kiekvieną dieną, tai Prisikėlimo dėlionę po vieną detalę sudėliojam, tai dar kaži ką.

Šiais metais mūsų Gavėnios kalendorius toks.

plačiau
 
Kaip šv.Juozapas juokavo

Apie šv.Juozapą žinojau nuo vaikystės, nes, artėjant kovo 19-ajai, mama vis primindavo, kad va, senelio vardadienis, parašyk pasveikinimą. 

plačiau
 
Atsisėsti šalia kitokio

Paskambino Kazimiero klasioko mama ir paklausė, ar išleisčiau jį į jos sūnaus gimtadienį. Kodėl gi ne, aišku, kad išleidžiu. Ruošdamasis gimtadieniui Kazimieras papasakojo, kad tas berniukas nėra jo labai jau draugas, be to, jis kitoks: „sunkiai kalba, kartais išvis negalima suprasti, ką sako - na,vienu žodžiu, jis su negalia. Proto, ar kaip ten ji vadinasi“.
 

plačiau
 
Tikrai ne visi vyrai tokie

Kaip įprastai Kovo 11- ąją po sekmadieninių mišių suorganizavau savo šeimyną prie Seimo rūmų švęsti Nepriklausomybės Atkūrimo dienos. Vyrui apie tokias keliones visada pradedu švelniai kalbėti iš vakaro: „Na, rytoj gal nuvažiuojam prie Seimo, juk Kovo 11-oji?“ Iš vakaro jis dar tyli.

plačiau
 
Eilėraščiai virtuvėje ant sienos

Tartum stiklas žydras trūko
Šaltas ledas ant laukų.
Gurgia šimtas upeliukų
Tarp šermukšnių, tarp vagų.

 

Pabučiuoja saulė sniegą-
Ir upelis mažas bėga.
Oi, upeli, eikš arčiau!
Taip seniai tave mačiau.

plačiau
 
<<  ankstesnis  9   10   11   12   13   14   15   sekantis  >> 


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti