IR darbastalis spausdinti
Kaip Deividas filmavosi kine

Kaip tik šiuo metu 1992 Oskaru apdovanotas už filmą „Viduržemio jūra“ italų režisierius Gabriele Salvatores Vilniuje stato savo naują filmą pagal Nikolai Lilin romaną „Sibirietiškas auklėjimas“.Knyga išversta į 14 kalbų ir beveik prilygsta bestseleriui. Filmo siužetas nukels 1988-2000 metų Padniestrę – nepripažintą respubliką, oficialiai laikomą Moldovos dalimi, kur Stalinas deportavo iš Sibiro Urkų tautą. Juostoje bus pasakojama apie Padniestrės nusikaltėlių gyvenimą. Vieną pagrindinių rolių vaidins garsus JAV aktorius, režisierius ir prodiuseris J.Malkovichius, jis atliks senelio Kuzios, auginančio anūką Kolymą ir mokančio jį „doro nusikaltėlio“ moralės,  vaidmenį.Tai žiauri istorija, pasakojanti apie nusikalstamų grupuočių gaujas, kuriose gyva krikščioniška pasaulėžiūra, kurioms bendruomenė ir moralinės normos yra šventi dalykai, o tie, kas siekia galios ir materialinės naudos – vadinami silpnais ir negatyviais. Sibirietiško auklėjimo simboliai – pistoletas, peilis ir stačiatikių kryžius.Siužetas paremtas autobiografiniais faktais, pats knygos autorius kilęs iš vienos aršiausių nusikaltėlių dinastijos, šešerių metų jis jau mokėjo elgtis su peiliu, o nuo dvylikos su pistoletu, turėdamas dvylika jis buvo teistas už pasikėsinimą nužudyti. Ir vis tik nepaisant tokios aplinkos, jis augo mąstantis žmogus, nuo vaikystės cituojantis Puškino tekstus ir išauklėtas gerbti savo bendruomenės pagyvenusius žmones, vaikus bei neįgaliuosius. Čia Deividas ir suvaidins neįgalų berniuką, kuriantį humanistinį santykį nuo vaikystės su pagrindiniu herojumi. Herojus, gyvendamas žiauraus smurto pasaulyje, yra vis tik per santykius taip išauklėtas, jog siekia teisingumo ir gina savo bendruomenės laisves, paskelbia kovą kitai nusikalstamai grupuotei, siekdamas atkeršyti už žiaurų poelgį jaunos mergaitės, autistės, atžvilgiu.

Kai Deividą studijos drabužinėje apvilko „pufaike“, apavė kerzavais batais, užmaukšlino kailinę kepurę ir paklausė: Na, kaip? Tinka? Deividas, mūsų „krūtiakas“, čia nepasijuto kietas ir tvirtai išreiškė savo nuomonę: Neeee.

Paskui pirmadienį, kai jis turėjo eiti į mokyklą, visą nelaimingą nuvežiau į Šnipiškių apleisčiausią kvartalą filmuotis. Kodėl nelaimingą? Todėl kad jokie garsiausi filmai mokyklos jam niekada nepakeis. Mokykla ir draugai mokykloje jam yra patys svarbiausi gyvenime ir tai turi būti nuolatiniu ir įprastu ritmu, o visa kita paskui.
Bet jam patiko. Sugrįžęs vėlai vakare jis pasakė: Kina dar.
Nieko, žinoma, ten ypatingo, kadre Deividas bus gal tris minutes, bet buvo gera dar sykį atrasti ir permąstyti humanistinį žmogaus su negalia vaidmenį žiaurioje visuomenėje. Suksis vaikų grupėje su pagrindiniu veikėju Kolyma, kuriems senelis Kuzia perteikia turtingą savo gyvenimo patirtį, kaip būti doru nusikaltėliu.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti