IR darbastalis spausdinti
dar kartą apie Tobiją

Jų namuose laukdama tos minutės, kai galėsiu paklausti apie Tobiją, apžiūrėjau jaukią svetainę, kurioje kasdien šeima leidžia laiką. Bet ne, ne svetaine reikėtų pavadinti šį kambarį, tai greičiau šeimos kambarys, kuriame gyvena jūros kiaulytė, šalia jos namelio - tvirtovių su ginkluotais riteriais konstrukcijos, kavos staliukas su medžiaginėm vasaros kėdėm ir hamakas, toliau pusė kambario yra ant pakylos, tarsi scenos, ten vyksta meniniai užsiėmimai: pianinas, tamburinai, kiti muzikos instrumentai, pulpitas...ant kušetės nuolat miega katinas. Sienos nukabinėtos tapytais dalininkės močiutės paveikslais, vaikų piešiniais ir šeimos nuotraukomis...bet Tobijo jose niekur nebuvo.
Charlotė atnešė nemažą krūvą nuotraukų. Jose - Tobijo atėjimas ir gyvenimas jų šeimoje beveik penkis mėnesius. Viena po kitos nuotraukos pasakojo laimingą Tobijo istoriją Charlotte ir Bruno.
Jo motinai laukiantis, gydytojai nenustatė neįgalumo, net ir gimus kūdikiui plika akimi nesimatė, kad jis kitoks. Vien raukšlės ant rankų delnų gydytojams sukėlė abejonių ir po specialių kraujo tyrimų buvo diagnozuotas Dauno sindromas arba trisomija. Motina krūtimi kūdikį maitino ir prie savęs nešiojo beveik du mėnesius, vien galiu įsivaizduoti, kokios sunkios įtampos galėjo būti tie du menėsiai: nuolatiniai susitikimai su medikais ir kitais specialistais, kurių klinikinė tiesa apie kūdikį niekada nebūna optimistinė, kasdienis kūdikio maitinimas savimi, motiniški jausmai ir žiaurus visuomenės požiūris. Tobijobiologinei mamai buvo per sunku priimti, ji nusprendė, kad nepajėgs jo mylėti ir geriau norėtų atiduoti šeimai, kuri turėtų daugiau meilės priimti tą kitokį jos kūdikį. Ne, jie nenorėjo jo atiduoti kokiai nors institucijai, jie ieškojo šeimos.

Prancūzijoje yra šeimos, kuriose moterys, dažnai jau užauginusios savo vaikus, bet atradusios savo pašaukimą priimti vaikus ir juos mylėti, turi savo privačias oficialas veiklas: priima vaikus, kuriuos atsisakoma auginti. Juos augina arba suranda jiems priimančias šeimas. Tobijas pateko į tokią šeimą. Čia gruodžio mėnesį, prieš pat Kalėdas atvyko Charlotte ir Bruno, apsisprendę Tobiją priimti į savo šeimą. Savaitę praleidę priėmimo šeimoje, apsipratę su Tobiju, o šis su naujaisiais savo tėvais - sugrįžo į savo namus, kur laukė penki vaikai - irgi su visu švelnumu pasiruošę jį priimti.


Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti