IR darbastalis spausdinti
aš esu žmogus su negalia

Man žmogaus sugebėjimas pasakyti apie save tiesą, įvardinti savo išskirtinumą ir nusakyti savo specialius poreikius, rodo brandą ir gilią vidinę išmintį. Įvardijimas jokiu būdu nepažemina ir nesumenkina asmens, bet priešingai parodo jo savęs, savo identiteto suvokimą.

            O juk dažniausiai mes visi sveikieji vis dar nedrįstame to garsiai pasakyti, šeimoje apie tai irgi nekalbame, giminių tarpe irgi paliekame tabu zonai. Perdėtai stengiamės apsaugoti nuo pačių neįgaliųjų, jų negalią palikdami nežinioje. Gal drovimės įžeisti, o gal trūksta teisingų žodžių, atviro požiūrio?  Gal tai ateina iš per ilgai užsitęsusio negalės neigimo etapo, kai tėvams labai sunku pripažinti, jog jų gimęs kūdikis yra kitoks, gal tai iš specialistų baimės neįskaudinti tėvų ir nesakyti atvirai visos tiesos? Gaila, kad slėpdami nuo žmonių su negalia jų negales mes ir juos mokome galvoti, kad jų jie neturi, tuomet žmogui sunku suprasti ir įvardyti, kad jis turi savo stiprybių ir savų silpnybių. Tik turėdamas teisingą informaciją apie save ir ją suvokdamas žmogus su negalia gali mokytis prašyti pagalbos, teisingai aplinkiniams paaiškinti savo negalią, gali diskutuoti apie gebėjimus pasirūpinti savimi, suprasti save ir apsaugoti save.

            Vienos tėvams paskaitos metu apie lytinį vaikų ugdymą, socialinė pedagogė išdalino užduotėles diskusijai su situacijomis. Ir vienoje iš situacijų buvo rašoma, kaip berniukas namie tėvams giriasi, jog viena mergaitė jo klasėje yra nesveika, nes nuolat vaikšto paskui jį, dovanoja dovanas ir padaro viską, ko tik jis paprašo. Tėvams grupėje diskutuojant net į galvą neatėjo, jog pateiktoje situacijoje kalbama apie mergaitę su negalia ir pilnas prieštaringiausių prasmių žodis „nesveikas“ nesuteikė teisingos informacijos. Ir liko tik daug klausimų, ar mergaitė, turinti negalia, žino savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ar klasėje vaikams yra paaiškinta, kad su jais mokosi vaikas su negalia ir kaip su juo derėtų elgtis, kaip jį pavadinti ir kaip jam padėti. Diskusijos išvadą socialinė pedagogė pabaigė gan liūdnai, jog vaikų su negalia seksualumas yra perdėtai ryškiai išreikštas, jie yra hiperseksualūs.Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti