IR darbastalis spausdinti
apie vilką mūmyse

Taip, gyvenimas su asmenimis su negalia gali atverti mūsų širdyse džiaugsmą, prasmingumą, vertingumą, bet drauge, įėjus į gilesnį santykį su jais, gali išprovokuoti, pažadinti mumyse vilką. Agresijos ir neapykantos, pykčio vilką. Patinka mums tai ar ne, neapykantos vilkas yra gyvas ir gyvena giliai kiekvieno mūsų viduje.

Kai tik patalpini ką nors už rato „mes“, o gyvenant su žmonėmis su proto negalia ir ieškant lygiaverčio santykio su jais, prieini kada nors, kad jie yra kitokie ir tas kitoniškumas vieną dieną pradeda darytis nebepakeliamas, protas/smegenys automatiškai pradeda nuvertinti tą žmogų ir pateisinti negražų elgesį su juo (Efferson, Lalive ir Feh 2008). Tai pažadina ir stumia neapykantos vilką judėti toliau, tik mažas žingsnis iki aktyvios agresijos. Ir kiek kartų per dieną priskiri ką nors kategorijai „ne toks kaip aš“, ypač vos pastebimais atvejais: ne pagal socialinę padėtį, ne pagal stilių ir t.t. Stulbinama, kaip paprasta tai yra. Ir kas nutinka mūsų protui, kai sąmoningai suvokiam šį išskyrimą, tuomet reikia ypatingų valios ir proto pastangų, kad susikoncentruotum ties tuo, ką bendro turi su tuo kitokiu žmogumi, kas daro mus abu „mes“, kad apvaldytum savąjį vilką. Šios mintys man buvo labai artimos ir jautrios, nes pati tai išgyvenau augindama Deividą.

 

plg.:http://lt.vivo.co/news/2011/09/16/neapykantos-vilkas-agresijos-supratimas-ir-kaip-prijaukinti-j/Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti